Turunç

Turunç gerek doğası, gerekse insanlarıyla harika bir yer.

Bu yazımda size cennetten bir köşe olan Turunç’tan bahsetmek istiyorum. Marmaris merkezden, 19 km’lik bir yolculuk sonunda, yaklaşık 35-40 dakika sonra Muğla’nın Turunç ilçesine varıyorsunuz. Yol boyunca muhteşem manzara olduğu için canınız sıkılmıyor fakat buna karşın yol çok virajlı olduğundan dikkatli gitmeniz gerekiyor. Turunç’a vardığınızda karşılaştığınız sıcak köy ortamı ve muazzam deniz, kat ettiğiniz onca yolu değer kılıyor. Turunç’a gelirken yol üstünde pek çok bal satan köylü halkı görmeniz mümkün. Biz durup aldık ve iyi ki de aldık dedik. Size de tavsiye ederiz.

Turunç’a gelmişken, mutlaka “Amos antik kente” uğramanızı da öneririz. Bir miktar yürüyüp, merdiven çıktıktan sonra karşılaşacağınız manzaranın her şeye değeceğine emin olabilirsiniz. Farklı açılardan güneşin doğuşunu ve batışını keyifle izleyip, romantik anlar yaşayabilirsiniz. Seyir tepesinde muntazam manzaranın keyfini çıkarabileceğiniz gibi, mitolojiden günümüze gelen amfi tiyatrosunda oturup, burada kimlerin bulunduğunu düşünebilirsiniz.

Turunç’ta geçirdiğimiz güzel zamanı bir videoda derleyip, toparladık. Turunç Gezimiz için tıklayın.

Biz Turunç’u çok sevdik ve sizlerin de seveceğinizi düşünüyoruz. Huzur ve tarih dolu bir tatil hedefliyorsanız, mutlaka Turunç’a uğramanızı tavsiye ederiz.

İyi tatiler… İyi gezmeler 🙂

Mazlum TARHAN

Bir Cevap Yazın