Kaş Küçükçakıl Plajı

Öyle bir maviden bahsediyoruz ki; mavi rengini sevenlerin hayran kalacağı, sevmeyenlerin ise ilk görüşte aşık olacağı bir mavi.

Kaş’ta gezip hayran kalacağınız yerlerden biri de şüphesiz ki “Küçükçakıl Plajı.” Öyle bir maviden bahsediyoruz ki; mavi rengini sevenlerin hayran kalacağı, sevmeyenlerin ise ilk görüşte aşık olacağı bir mavi.

Pek çok şık işletmenin yanı sıra, şirin mi şirin salaş mekanları bulmak da mümkün. Bu tamamen sizin kişisel zevkinize kalmış. Fakat bilmelisiniz ki sadece iki mekandan “Küçükçakıl Plajına” inebiliyorsunuz. Diğer mekanların iskelesinden Kaş’ın ılık sularına kedinizi atabilirsiniz.

Mekanlarda yemek kotası var maalesef. Mekandan mekana fiyat farkı oluyor. Örneğin; bir mekanda kişi başı 40 liralık harcama yapma zorunluluğu varken, başka bir mekanda ise 100 liraya çıkabiliyor. Size tavsiyemiz, sormadan mekana girip yerleşmemeniz doğrultusunda. Zorlukla ayarladığınız tatil bütçeniz sarsıntıya uğramasın.

Fiyatlar çok fahiş olmasa da ucuz da sayılmaz. Gerçi turizm bölgelerinde pahalı yiyip içmek normalleştirilse de ben hazmedemiyorum bu durumu. Neticede kendi ülkemizde, yabancı turistten daha pahalı bir tatil yapmamız çok da adil değil, değil mi?

Bilmeniz gereken başka bir zorluk ise kesinlikle aracınızı park edebileceğiniz alan. Plaj bölgesinde dar olan yolları oteller otopark olarak almış ve plajlarını kullanmak istediğiniz takdirde ücretsiz park yapabiliyorsunuz. Fakat serbest bir işletme ise park alanları olmayabiliyor ve bu durumda metrelerce uzağa park edip dönmeniz gerekiyor. Yine de bu durumun eğlencenize gölge düşürmesine müsaade etmemenizi umuyoruz.

Son olarak söylemeliyiz ki; kesinlikle dalış gözlüklerinizi getirin. Su altı yaşamı inanılmaz güzel ve canlı. Şanslıysanız bizim gördüğümüz Caretta Carettalardan (Deniz Kaplumbağalarından) görebilirsiniz.

Eğer daha önce “Kaş” deneyiminiz varsa yorumlara bırakırsanız memnuniyet duyarız.

Herkese iyi tatiller, iyi sezonlar diliyoruz 🙂

Mazlum TARHAN

Bir Cevap Yazın