Kaş Büyükçakıl Plajı

Gece ayrı, gündüz ayrı olan güzelliğine kelimelerin kifayetsiz kaldığı, dünyalar güzeli “KAŞ” için yazılacak çok şey var. Hadi o zaman başlayalım.

Marmaris’ten Kaş için yola çıktığımızda büyük bir sabırsızlık içindeydik ve bu konuda ne kadar haklı olduğumuzu, Kaş’a gittiğinizde kesinlikle anlayacaksınız.

Marmaris’ten Kaş’a giderken doğa güzellikleriyle beraber yol alıyorsunuz. Doğa o kadar muhteşem ki izlerken yolun nasıl bittiğini anlayamıyorsunuz bile. Yer yer çok keskin virajlar olsa da yolun büyük kısmının çift şeritli olması seyahatinizi daha kolay bir hale getiriyor.

Yolda giderken en çok etkileneceğiniz yerlerden biri de hiç şüphesiz ki “Kaputaş Plajı” olacaktır. Dünyaca ünlü Kaputaş plajında mavinin her tonunu görebilmeniz mümkün. Öyle ki “Türkiye’nin Maldivleri” deniyor Kaputaş için. Fakat her güzel yer gibi Kaputaş Plajının da en kötü özelliği çok kalabalık olması. Başka bir dezavantajı ise araçların yol kenarına bırakılması. Dağlık ve virajlı olan yolların, park eden araçlar yüzünden daha da sıkışması ve yolun daralması da başka olumsuzluk. Eğer bunlar benim için önemli değil diyorsanız hiç tereddüt etmeyip mutlaka bir mola verin deriz.

Çok kalabalık olduğu için durmak istemedik ve anca bu fotoğrafı çekebildik.

Yaklaşık 3 saat süren yolculuğumuzdan sonra nihayet Kaş’a vardık. Oda ayırttığımız otelde kısa bir dinlenmenin ardından nihayet kendimizi “Büyükçakıl Plajına” atabildik. Büyükçakıl Plajında birkaç işletme yan yana hizmet vermekte ve plajı ortak kullanmaktalar. Bizim gittiğimiz yer “Memedin Yeri” diye bir işletmeydi. Çalışanların tabiri caizse arı gibi çalıştığı, güler yüzün ve hoş muhabbetin eksik olmadığı bir mekan. Ayrıca fiyatları da turizm bölgelerine göre gayet makul.

Çok acıktığımız ve öğleden önce saatleri olduğu için serpme kahvaltı almamızı önerdiler, biz de tavsiyelerine uyduk. İyi ki de uymuşuz. Hem çeşit ve doğallık hem de fiyat olarak bizi çok mutlu etti. Sizi de tatmin edeceğini düşünüyoruz. Şezlong ve şemsiye ücreti yok, sadece yiyip içtiğinizi ödüyorsunuz. İşletmeyi daha yakından keşfetmeniz için buraya instagram hesaplarını bırakıyorum 🙂 https://www.instagram.com/memedinyerikas/

Başta İsmail, Çağatay ve Hamdi olmak üzere; tüm ekip işini harika yapıyor. Ürünler doğal ve lezzetli. Ortam salaş ve huzurlu. Deniz mavinin her tonuna sahip ve plaj temiz. Bir şeyler yiyip içerken size eşlik eden müzik ise ruhunuza dokunup, başka zaman ve mekanlarda dinlediğinizde Kaş’taki anılarınızı canlandıracak.

Bu güzel anılarla “Kaş Büyükçakıl Plajına” veda ediyoruz. Her şey için çok teşekkürler 🙂 https://www.instagram.com/memedinyerikas/

Mazlum TARHAN

Bir Cevap Yazın